Belediyede çalışan sözleşmelilere kadro var 4/b ve 4/c yok

Belediyede çalışan sözleşmelilere kadro var 4/b ve 4/c yok

Çalışma Bakanı Faruk Çelik; Belediye sözleşmelilerini kadroya almak için çalışıyoruz, bütçeden sonra getiririz dedi. Bakan Çelik 2013′ün başına yetişir mı? sorusuna “Olabilir, bakalım çalışıyoruz” cevabını verdi. Düzenleme için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kızılcahamam Kampı’nda talimat vermişti. Belediye sözleşmelilerinin sayısı 18 bini geçiyor. NOT; 4 Haziran 2011 tarihinde yayınlanan Kadro Kararnamesi ile bazı sözleşmeli kamu görevlileri […]

11 Aralık 2012 Salı - 897 kez bakılmış
Facebook 0 Twitter 0

Çalışma Bakanı Faruk Çelik; Belediye sözleşmelilerini kadroya almak için çalışıyoruz, bütçeden sonra getiririz dedi. Bakan Çelik 2013′ün başına yetişir mı? sorusuna “Olabilir, bakalım çalışıyoruz” cevabını verdi.

Düzenleme için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kızılcahamam Kampı’nda talimat vermişti. Belediye sözleşmelilerinin sayısı 18 bini geçiyor.

NOT; 4 Haziran 2011 tarihinde yayınlanan Kadro Kararnamesi ile bazı sözleşmeli kamu görevlileri kadroya geçirilmişti. Ancak, başta belediye ve il özel idarelerinde çalışan sözleşmeliler olmak üzere çoğu kurumda 4/B’li personel ve 4/C’li çalışanlar bu uygulamanın dışında bırakılmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Adalalet Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, TOKİ Çalışanları ve diğer kurumlarda istihdam edilen 4/C’liler gibi pek çok sözleşmeli kapsam dışında kalmışlardı. Bu şekilde çalışan personellere 2013 yılında kadro verilecekmi?

“Belediyede çalışan sözleşmelilere kadro var 4/b ve 4/c yok” için 1 cevap

  1. sinem diyor ki:

    başbakanın seçimlerden önce nerede, hangi kurumda olursa olsun tüm sözleşmeli personele kadro verileceği açıklamalarına rağmen, belediye personeli kapsam dışı kalmıştı. bunun nedeni sorulduğunda, onlar için ayrı düzenleme gerekiyor, seçimden sonra ivedilikle belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin de sorunu çözülecek demişti. seçimlerin üzerinden aylar hatta 1,5 yıldan fazla zaman geçti. verilen söz geç de olsa gerçekleşeceği için mutluyuz. belediyelerde çalışan sözleşmeli personel için 4 haziran 2011deki yıkım, başbakanın sözüyle umuda dönüştü. şimdi bu umut gerçeğe dönüşüyor. bunun için sayın başbakanımıza teşekkür ederiz. verdiğimiz söz yerde kalmaz dedi, gerçekten de sözünün arkasında duruyor. diğer sözleşmeli arkadaşlar için de çalışma barışını da bozan sözleşmeli personel uygulaması, dileriz tamamiyle ortadan kalkar.

Bir Cevap Yazın

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül