Anasayfa

MemurlarNette Son Dakika Güncel Memur Haber Sitesi

Güncel Memur Haber Sitesi, Memurlar Nette,MemurlarNette,Memur haberleri, 2013 yılı memur alımı, memur alım ilanları, memurlar.net, memurum.biz, memurlar. biz, memur maaşları, zamlı memur maaşları, atama sonucu,Memurlarnet,memurlarnet.com,

Emniyet Müdürlüğü 50 bin koruma memuru alacak

Emniyet Müdürlüğü 50 bin koruma mem

Emniyet teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı dahilinde bulunacak olan koruma memurları da diğer ...

Belediyede çalışan sözleşmelilere kadro var 4/b ve 4/c yok
11 Aralık 2012 2 defa okundu.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik; Belediye sözleşmelilerini kadroya almak için çalışıyoruz, bütçeden sonra getiririz dedi. Bakan Çelik 2013′ün başına yetişir mı? sorusuna “Olabilir, bakalım çalışıyoruz” cevabını verdi.

Düzenleme için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kızılcahamam Kampı’nda talimat vermişti. Belediye sözleşmelilerinin sayısı 18 bini geçiyor.

NOT; 4 Haziran 2011 tarihinde yayınlanan Kadro Kararnamesi ile bazı sözleşmeli kamu görevlileri kadroya geçirilmişti. Ancak, başta belediye ve il özel idarelerinde çalışan sözleşmeliler olmak üzere çoğu kurumda 4/B’li personel ve 4/C’li çalışanlar bu uygulamanın dışında bırakılmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Adalalet Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, TOKİ Çalışanları ve diğer kurumlarda istihdam edilen 4/C’liler gibi pek çok sözleşmeli kapsam dışında kalmışlardı. Bu şekilde çalışan personellere 2013 yılında kadro verilecekmi?

  1. başbakanın seçimlerden önce nerede, hangi kurumda olursa olsun tüm sözleşmeli personele kadro verileceği açıklamalarına rağmen, belediye personeli kapsam dışı kalmıştı. bunun nedeni sorulduğunda, onlar için ayrı düzenleme gerekiyor, seçimden sonra ivedilikle belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin de sorunu çözülecek demişti. seçimlerin üzerinden aylar hatta 1,5 yıldan fazla zaman geçti. verilen söz geç de olsa gerçekleşeceği için mutluyuz. belediyelerde çalışan sözleşmeli personel için 4 haziran 2011deki yıkım, başbakanın sözüyle umuda dönüştü. şimdi bu umut gerçeğe dönüşüyor. bunun için sayın başbakanımıza teşekkür ederiz. verdiğimiz söz yerde kalmaz dedi, gerçekten de sözünün arkasında duruyor. diğer sözleşmeli arkadaşlar için de çalışma barışını da bozan sözleşmeli personel uygulaması, dileriz tamamiyle ortadan kalkar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>