Ücretli Öğretmenlik Başvuruları

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları

2013-2014 Ücretli Öğretmenlik  Nedir ?  Başvurusu Nasıl Yapılır? Ücretli öğretmenler il veya ilçe milli eğitimine başvuru yaparak görevlendirilen öğretmenlerdir.Ücretli öğretmenlik yapabilmek için gerekli evraklarla birlikte il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne başvuru dönemlerinde bizzat başvuru yapmak gerekiyor. 2013-2014 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor? 2013 – 2014 Eğitim Öğretim Yılında görevlendirilecek olan Ücretli Öğretmenler için […]

13 Eylül 2012 Perşembe - 9073 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

2013-2014 Ücretli Öğretmenlik  Nedir ?  Başvurusu Nasıl Yapılır?
Ücretli öğretmenler il veya ilçe milli eğitimine başvuru yaparak görevlendirilen öğretmenlerdir.Ücretli öğretmenlik yapabilmek için gerekli evraklarla birlikte il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne başvuru dönemlerinde bizzat başvuru yapmak gerekiyor.

2013-2014 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?
2013 – 2014 Eğitim Öğretim Yılında görevlendirilecek olan Ücretli Öğretmenler için başvuruları 15 Ağustos 2013 – 15 Eylül 2013 tarihleri arasında ikamet ettiğiniz il Milli Eğitim Müdürlükleri ihtiyaçları olan öğretmen açığını belirledikten sonra kendi internet sitelerinde duyuru yapacaklardır.

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları İnternetten Başvuru Yapılabiliyormu?

2013-2014 Eğitim Öğretim yılında ücretli öğretmenlik başvuruları hem online olarak hemde kişinin bizzat il milli eğitim müdürlüklerine başvurusu esas alınarak yapılacaktır. Online Başvuru için karar il milli eğitim müdürlüklerindedir.

Ücretli öğretmen maaşları ne kadar?
Ücretli öğretmenlerimiz girdikleri ders başına ücret alırlar. Bu da ders başına 6,50 tl’dir. Genelde haftada 30 saat derse girerler buda haftada ortalama 195 tl maaş yapar. Aylık ise ortalama 780 tl gibi bir maaş olmuş olur.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU İÇİN İSTENEN EVRAKLAR
1-Dilekçe (Dairemizden temin edilecek)
2-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslı ile beraber)
3-Vesikalık Fotoğraf ( 2 Adet) (Kılık-kıyafet yönetmeliğine uygun)
4-Diploma-Mezuniyet belgesi Fotokopisi (Aslı île beraber)
5-Pedagojik formasyon belgesi ( varsa ) ( Aslı ile birlikte)
6- KPSS Girilmişse sınav sonuç belgesi

ÜCRETLİ SINIF ve BRANŞ ÖĞRETMENLİĞİ GÖREVLENDİRME ÖNCELİK SIRASI
1-Eğitim Fakültesi Sınıf ve Branş Öğretmenliği bölümü mezunu ( kendi Branşındaki görevlendirmelere)
2-Eğitim Fakültelerinin öğretmenlik bölümü mezunu
3-Diğer Fakültelerin Öğretmenlik Meslek Bilgisi derslerim (Pedagojik Formasyon) almış çeşitli bölümleri.
4- Diğer Fakülte Mezunları.
5- Yüksekokul Mezunları

 NOT :

- Ücretli öğretmen görevlendirmesi yukarıda belirtilen öncelik sırasına ve kendi alanlarında KPSS sonuçlarına göre yapılacaktır.
- Göreve yazılı çağrı yapılmayıp telefonla yapılacağından mutlaka baş vuran adayların kendilerine ulaşılabilecek telefon numaralarını yazmaları gerekir çağrılanlar göreve gitmediği takdirde görevlendirme sırasından vaz geçmiş sayılır ve bir sonraki değerlendirmeye alınır.

“Ücretli Öğretmenlik Başvuruları” için 11 cevap

 1. admin diyor ki:

  her okulun, yaklaşık %80 lojmanı yok görev verilecek okulun lojmanı olup olmadığı araştır

 2. özlem diyor ki:

  peki evimizden uzak bir ili yazarsak orda kalabileceğimz bir lojman faln oluyor mu bu konu hakkında pek bilgim yok internetten de pek bişey bulamadım.

 3. özlem diyor ki:

  merhabalar ben 2014 sosyal bilgiler mezunuyum kpss sınavına girdim yeterli puan alamaazsam ücretli öğretmenliğe başvurmak istiyorum ama kayıt tarihlrnii ve nasıl başvuracağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 4. admin diyor ki:

  Ücretli öğretmenlik için kpss gerek yok ancak; adil olarak atama yapmak için kpss puanı istiyor mem’ler sıralama yapmak için tanıdığın varsa ön lisans bile oluyor :(

 5. Ad Soyad diyor ki:

  hocam ben zaten lisans mezunuyum 4 yıl önce bir de önlisans diplomam var ben bu yıl lisans diplomamla kpssye girmedim şimdi ücretli öğretmöenliğe başvuru yapabilir miyim kpss belgem olmadan onu sormuştum asıl…

 6. admin diyor ki:

  Lisans mezuniyeti veya 4. sınıf öğrencisi olman lazım. Ancak uzak ilçelre sınıf öğretmeni olarak ücretli öğretmenlik yapabilirsin

 7. Ad Soyad diyor ki:

  Merhabalar…
  Ben bu yıl Edebiyat Fakültesinden mezun oldum ama kpss ye girmedim yine de başvuru yapabilir miyim ücretli öğretmenlik için ?
  Bir de benim önlisans diplomam var 2010 yılında yine başvuru yapmıştım ücretli öğretmenlik için o zaman da sicil kaydı ile sağlık raporu da istemişlerdi bu yıl onlar kaldırıldı mı ? Teşekkürler…

 8. admin diyor ki:

  ücretli öğretmenlik başvurun kabul olduğunda teslim edeceksiniz…

 9. Ad Soyad diyor ki:

  Merhaba internetten başvuru yaptım ücretli öğretmenlik içim
  N ekler kısmında diploma ve nüfus cüzdanı fotokopisi istendi onları nasıl göndereceğim bilgilendirirseniz sevinirim iyi akşamlar.

 10. admin diyor ki:

  Ücretli öğretmenlikte öncelik lisan mezunu ve kpss göre görev yapıyor, sonra önlisans

 11. Aysenur diyor ki:

  Merhabalar..
  Uni okuyup ucretli ogretmenlik yapanlar var. Bu bizim icin gecerli uni ikinci sinifa gectim.. cevp bekliyorummm..

Bir Cevap Yazın

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül